Valmieras pilsētas un starpnovadu logopēdu metodiskās apvienības kursi, 05.11.2013., Valmieras sākumskolā.

Valmieras pilsētas un starpnovadu logopēdu metodiskās apvienības kursiKursi un semināri logopēdiem Valmierā vienmēr bijuši ļoti pieprasīti, tāpēc Valmieras sākumskola un Logopēdu metodiskā apvienība izveidoja 30 stundu kursu programmu logopēdiem, kura tika saskaņota Valmieras pilsētas Izglītības pārvaldē, kā to nosaka šovasar spēkā stājušies noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kvalifikācijas pilnveides kārtību. Kursi notiks visa mācību gada garumā, bet pirmā nodarbība Valmieras sākumskolā bija jau 5.novembrī un pulcināja ap 60 dalībnieku no visas Vidzemes, bet viena logopēde bija mērojusi ceļu pat no Daugavpils. Ja logopēdi gatavi mērot ceļu uz Valmieru, domāju, tas liecina par pasākumu kvalitāti un aktualitāti. Ieguvums ir neatsverams: savstarpēja tikšanās ar kolēģiem vienmēr dod iespēju apmainīties viedokļiem, dalīties pieredzē, rast atbildes uz jautājumiem un labi izdarīto darbu vienā vietā vairs neizgudrot no jauna kaut kur citur.

Kursu dalībnieki ļoti atzinīgi novērtēja lektores, klīniskās psiholoģes Zanes Kronbergas stāstījumu un praktiskos piemērus par autiska spektra traucējumiem bērniem. Logopēdi papildināja teorētiskās zināšanas un guva vērtīgus ieteikumus darbam ikdienā. Tie noderēs gan korekcijas procesā logopēdijas nodarbībās, gan diendienā darbojoties ar bērnu mājās, jo klausītāju vidū bija arī vecāki, par ko īpašs prieks.

Audiologopēde Līga Miķelsone demonstrēja, kā lietot simbolu valodu Widgit un kā veidot mācību materiālus programmā “Symwriter”. Lieliskas iespējas, lai atsevišķos gadījumos korekcijas darbs būtu daudz efektīvāks. Tas prasa lielu laika ieguldījumu, bet iegūtais materiāls palīdz bērniem mācīties dzejoļus, izprast valodu, vairot vārdu krājumu, kas ir ļoti svarīgi, ja ir komunikācijas traucējumi.

Perfektā kursu organizācija radīja iespēju lekciju starplaikā ielūkoties Valmieras Valsts ģimnāzijas galerijas „Ledus pagrabs” plakātu izstādē un skolā izvietotajā unikālajā ģerboņu izstādē, kuru izsmeļoši un aizraujoši komentēja Valmieras Valsts ģimnāzijas direktors Jānis Zemļickis. Valmieras sākumskolas direktora Artūra Skrastiņa vadībā bijām jaunatklātajā dabaszinību kabinetā, iemēģinājām roku, izzāģējot koka figūriņas uz kompakta darbagalda zēnu mājturības kabinetā, un uzzinājām, kas notiek robotronikas pulciņā, par ko pastāstīja paši tā dalībnieki.

Ar zināšanām un savstarpējo tikšanos bagātāki logopēdi devās mājās, lai jau 16.janvārī tiktos ar kolēģi Danu Arnīti un viņas kolektīvu, runājot par logopēda darbu speciālajā izglītības iestādē.

Paldies lektorēm Zanei Kronbergai un Līgai Miķelsonei par zināšanām, Valmieras pilsētas domei par finansiālu atbalstu un Valmieras sākumskolai par viesmīlību!
LMA vadītāja, logopēde Ilona Tropa

Ilona Tropa


Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.